راه هاي مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعيت فرانسه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


راه هاي مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعيت فرانسه


راه هاي مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعيت فرانسه  و همچنين وکيل مهاجرت چگونه ميباشد ؟ شرايط و راه هاي مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعيت فرانسه را مي دانيد ؟ آيا قوانين راه هاي مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعيت فرانسه را مي دانيد ؟ شما مي توانيد از طريق کارشناسان و حقوقدانان با تجربه و مشاورين متخصص  موسسه حقوقي  ملک پور همکار موسسه مشاوره اي ام آي اي اتريش در خصوص راه هاي مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعيت فرانسه و چگونگي اخذ اقامت فرانسه از طريق تولد فرزند در فرانسه و  شرايط اخذ اقامت فرانسه از طريق ازدواج در فرانسه همچنين مهاجرت تحصيلي به فرانسه و مهاجرت به فرانسهاز طريق کار در فرانسه و يا تحصيل در فرانسه و يا بورسيه تحصيلي فرانسه مشاوره رايگان بدست آوريد .


راهنماي اخذ تابعيت فرانسه


پس از زندگي در فرانسه به مدت پنج سال – يا کمتر در برخي موارد – شما مي توانيد براي اخذ تابعيت فرانسه و يا اقامت دائم فرانسه اقدام کنيد .


اگر فردي  مي خواهد در فرانسه بلند مدت زندگي  کند و يا  حتي به طور دائم زندگي کند ،  و ميخواهد  که واجد شرايط براياخذ اقامت دائم در فرانسه و يا اخذ تابعيت فرانسه شود ، اين امر پس از پنج سال زندگي در فرانسه اعمال ميشود ، اگر چه اين زمان در بعضي از موارد مانند ازدواج يا  اخذ اقامت از طريق مليت پدر و مادر در فرانسه  کاهش پيدا ميکند .


 


اين که آيا شما تابعيت فرانسه و يا اقامت دائم فرانسه را انتخاب کنيد، هر دو گزينه به شما اجازه ادامه زندگي در فرانسه به صورت  بلند مدت را ميدهد ، اگر چه برخي از تفاوت هاي مهم بين اين دو است که مي تواند به شما در تصميم گري  کمک کند  که بهترين گزينه اي که وجود دارد را  با توجه به قوانين کشور فرانسه انتخاب کنيد.


فرانسه به شهروندان بريتانيايي که واجد شرايط هستند  اجازه تابعيت دوگانه ميدهد يعني هم تابعيت بريتانيايي داشته باشند هم تابعيت فرانسوي ، شهروندان بريتانيايي ميتوانند درخواست به  شهروندي فرانسه براي حفظ دسترسي به زندگي در اتحاديه Eureopean (اتحاديه اروپا) را بکنند .


 


با اجازه اقامت دائم در فرانسه چه اتفاقي ميوفتد ؟


اجازه اقامت دائم فرانسه به فرد  اجازه مي دهد  به ماندن در فرانسه به مدت 10 سال که اين امر تجديد پذير هم ميباشد. با اين حال، در حالي که فردي که اقامت دائم کشور فرانسه را دارد  ممکن است بسياري از حقوق برابر با شهروندان فرانسوي (به عنوان مثال در آموزش و پرورش، در محل کار، در بهداشت و درمان) را داشته باشد انا از حقوق سياسي اعم از حق راي يا ياشتغال به  منصب قضايي يا سياسي وابسته به حقوق کشور ممنوع ميباشد .


اگر شما اين  انتخاب را کرده ايد که  به يک شهروند فرانسوي تبديل شويد اين امر باعث ميشود شما همچنين به  يک شهروند اتحاديه اروپا (EU) تبديل شويد ، و آزادي حرکت در سراسر کشورهاي عضو اتحاديه اروپا را داشته باشد و از آن  لذت ببريد. همچنين شما لازم نيست از تابعيت قبلي خود خارج شويد با اخذ تابعيت فرانسه شما ميتوانيد تابعيت کشور خود را نيز داشته باشيد  و به شهروند دو تابعيتي تبديل شويد.


همچنين براي اخذ اقامت فرانسه شما لازم است که يه بازه زماني به طور مستمر در کشور اقامت داشته باشيد.


 


اقامت دائم در فرانسه


هنگامي که شما در فرانسه به مدت پنج سال مداوم زندگي کنيد ميتوانيد درخواست کارت اقامت دائم را از کشور فرانسهداشته باشيد که وقتي اين کارت را گرفتيد تجديد پذي است و اقامت شما به مدت 10 سال تمديد ميشود . که بااين کارت شما ميتوانيد شغل مربوط به حرفه خود را پيدا منيد و همچنين از ساير حقوق شهروندي فرانسه مانند تحصيل/ درمان/بهداشت / و … به حز حقوق سياسي را داشته باشيد .


ترک اقامت فرانسه چگونه است ؟


اگر فردي به مدت حداقل دوسال کشور فرانسه را ترک کند از اقامت اين کشور خارج ميشود.


 


وضعيت اتحاديه اروپا / منطقه اقتصادي اروپا / شهروندان سوئيس براي اقامت فرانسه چگونه است ؟


اتحاديه اروپا / منطقه اقتصادي اروپا / شهروندان سوئيس ساکن در فرانسه اگر  براي پنج سال يا بيشتر به طور مداوم در کشور فرانسه زندگي کنند  ميتوانند درخواست اقامت و تابعيت کشور فرانسه را داشته باشند  بدون نياز به اثبات درآمد و يا اشتغال خود ، حتي پس از گرفتن اقامت و تابعيت اين افراد ميتوانند درخواست کمک هاي مالي از جمله خريد مسکن و يا پيدا کردن ضغل را از دولت فرانسه داشته باشند.


 


کاهش مقدار 5 ساله به 3 ساله :


اگر فردي در حال پيوستن به  خانواده که در حال حاضر داراي اقامت دائم فرانسه است ، و يا اگر فردي داراي  پدر و مادري که داراي تابعيت فرانسه هستند و يا اينکه داراي اقامت موقت فرانسه  هستند  و يا اينکه اخذ تابعيت فرانسه از طريق تولد فرزند را ميخواعد اين مدت 5 ساله به 3ساله تبديل ميشود.


راهاي اخذ تابعيت فرانسه چگونه ميباشد ؟


شما مي توانيد تبديل به  يک شهروند فرانسوي با تمام حقوق همراه (مانند راي گيري در انتخابات فرانسه) از طريق هر دو را اخذ تابعيت، ازدواج يا تولد  (چه در فرانسه و چه در حالي که  خارج از کشور به دنيا آمده يا متولد شده از پدر و مادر فرانسوي) شويد. همچنين شما ب بايد بيش از  18سال سن داشته باشيد و در فرانسه زندگي کنيد.  و لازم نيست که از تابعيت قبلي خود خارج شويد ، ميتوانيد داراي دو تابعيت يعني هم تابعيت قبلي هم تابعيت فرانسوي خود را داشته باشيد.


اعطاي تابعيت  فرانسه :


 را ه هاي اخذ اقامت و تابعيت فرانسه :


 


در فرانسه زندگي کرده به مدت پنج سال مداوم (کمتر تحت شرايط خاص، مانند اينکه فردي به مدت دوسال در دانشگاهاي کشور فرانسه تحصيل کرده باشد ) يهني تحصيل در فرانسه داشته باشد.


اين امر ميتواتد ثابت کند که فرد با فرهنگ و زبان  فرانسوي آشنايي دارد.


اگر فردي خواهان اخذ تابعيت فرانسه از طريق تولد يا ازدواج باشد بايد فرايندي را برا اين انر طي کند که فرايند شامل ثبت نام و پذيرش از طريق پرکردن فرم (CAI) ميباشد که در اين فرم شما مورد ارزيابي قرا ميگيريد که آيا صلاحيت اخذ تابعيت فرانسه را داريد يه خير.


اشخاص بالاي هجده سال در صورتي مي توانند تقاضاي اخذ  تابعيت و اقامت فرانسه را بکنند که داراي شرايط زير باشند :


 


بعد از پنج سال اقامت مداوم به صورت زندگي کردن مداوم در فرانسه ، همچنين متقاضيان متاهل بايد همراه خانوادشان درکشور فرانسه اقامت داشته باشند .


متقاضي همچنين بايد  درآمد اوليه اي در فرانسه طي پنج سال قبل داشته باشد


متقاضياني تابعيت اتحاديه اروپا را ندارند  بايد اجازه اقامت از دولت فرانسه بگيرند.


شما عزيزان اگر خواهان مهاجرت به فرانسه و هستيد و مي خواهيد در رابطه با راه هاي مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعيت فرانسه  و مهاجرت به فرانسه از طريق تحصيل در فرانسه و مهاجرت به فرانسه از طريق کار در فرانسه و همينطور اخذ تابعيت فرانسه از طريق تولد فرزند و اخذ تابعيت فرانسه از طريق ازدواج اطلاعات دقيق و به روز اخذ نماييد همواره مي توانيد با  موسسه حقوقي  ملک پور همکار موسسه مشاوره اي ام آي اي اتريش و شعبه مرکزي اين موسسه در وين اتريش به صورت مستقيم تماس حاصل نموده و يا با تمامي دفاتر همکار اين موسسه در سراسر ايران در خصوص راه هاي مهاجرت به فرانسه واخذ تابعيت فرانسه  و  به صورت کاملا تخصص مشاوره رايگان دريافت نماييد .


اخذ تابعيت فرانسه از طريق ازدواج 


فرد ميتواند از طريق ازدواج تابعيت فرانسه را اخذ کند در صورتي که 4 سال از ازدواجش گذشته باشد با رعايت شرايط زير :


 


فرد همچنان مزدوج باشد و طلاق نگرفته باشد


همسر شما / تابعيت فرانسه خود را حفظ کرده باشد


با ثابت کردن اينکه دانش زبان فر انسه را داريد .


اگر متقاضي در خارج از کشور فرانسه با تبعه فرانسوي ازدواج کرده باشد براي اخذ تابعيت فرانسه  احتياج به ثبت نام در French civl  registry دارد


 


اخذ تابعيت فرانسه از طريق تولد


کودکاني که در خاک فرانسه متولد شده اند ميتوانند  تابعيت فرانسه را  در روز تولد 16 خود اخذ و شهروندي خود را درسن 18 سالگي به طور کامل ارائه کنند . همچنين اين افراد بايد از سن 11 سالگي به مدت 5 سال به طور مداوم در کشور فرانسه زندگي کرده باشند


اصلاح قانون فرانسه در سال 2015 نيز اين امکان را براي کودکان براي به دست آوردن تابعيت فرانسه در سن  18 سالگي ، اگر آنها در فرانسه از سن شش زندگي مي کردند،  و در مدرسه فرانسوي حضور داشتند و يا اينکه يک خواهر يا برادر فرانسوي داشته باشند ، اعمال کرد .


اگر فردي  در فرانسه متولد نشده اما از  پدر و مادر فرانسوي به دنيا آمده اند، فرد ميتواند  با درخواست به دوات فرانسه خواهان اخذ تابعيت فرانسوي  خود شود


استثنا براي اخذ  تابعيت فرانسه بلافاصله:


 


فرد مي توانيد بلافاصله تابعيت فرانسه را درخواست دهيد ، بدون دوره انتظار پنج سال، اگر:


 


شخص متقاضي اخذ  تابعيت فرانسه در ارتش فرانسه خدمت کرده است؛


شخص متقاضي اخذ  تابعيت فرانسه به عنوان يک پناهنده واجد شرايط وارد کشور فرانسه شده ايد ؛


شخص متقاضي اخذ  تابعيت فرانسه از لحاظ خدمات استثنايي به فرانسه کمک کرده ايد.


شخص متقاضي اخذ  تابعيت فرانسه از يک کشور که در آن فرانسه زبان رسمي است و يک مدرسه فرانسوي زبان براي حداقل پنج سال حضور داشته ايد.


 


مدارک لازم براي اخذ تابعيت فرانسه


 


دو نسخه از فرم درخواست تابعيت فرانسه با  تاريخ و امضا؛


نسخه هايي از ID از هر دو متقاضي و همسر؛


نوشتن ادرس / شماره تلفن/ نام و نان خانوادگي


ترجمه تمامن صفحات شناسنامه


گواهي ازدواج به دست آمده در سه ماه گذشته ؛


پر کردن گواهي L ‘honneur را DES 2 époux ، توسط زن و شوهر در سفارت يا کنسولگري


مدارک و شواهد از رابطه و يا زندگي شويي مانند گواهي تولد فرزندان ، مسکن، حساب بانکي مشترک ، سند ملکيت.


اثبات اين که متقاضي يک دانش کافي از زبان فرانسه، مانند يک ديپلم زبان فرانسه يا گواهي زبان فرانسه دارد.


شواهدي وجود دارد که شما سابقه کيفري نداشته باشيد، به عنوان مثال، يک گواهي سابقه کيفري از کشور محل اقامت خود در 10 سال گذشته؛


نشان دادن گواهي اشتغال و يا نامه اينکه فرد به ميزات کافي براي زندگي در فرانسه حمايت مالي دارد.


درخواست فرد توسط دفتر پليس امنيت / اداره مهاجرت/ شهرداري/ سفارت و و ديگر بخش هاي مختلف دولتي ارزيابي و هچنين ممکن است فرد توسط پليس مصاحبه شود ، که اين پروسه ممکن است 2 سال طول بکشد.


در صورت موفقيت، فرد تبديل به يک شهروند فرانسوي ميشود و اعطاي تابعيت فرانسه فرد طي  مراسم اعطاي تابعيت فرانسه داده ميشود ور فرد داراي ، کارت فرانسه ID ملي و گذرنامه فرانسوي ميشود.


 


اميد است که مطالب بالا تا حدودي به شما راجع اخذ تابعيت فرانسه کمک کرده باشد.


در پايان بحث راه هاي مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعيت فرانسه  مي توان بيان نمود که اگر شما هم خواهان اخذ تابعيت فرانسهو اقامت در فرانسه و يا مهاجرت به فرانسه از طريق تحصيل و مهاجرت  کاري در فرانسه هستيد ميتوانيد  با مشاورين و حقوقدانان معتبر علاوه بر بحث راه هاي مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعيت فرانسه  اطلاعات ديگري راجع به اخذ تابعيت فرانسه و کار و سرمايه گذاري در فرانسه و بورس تحصيلي درفرانسه  و هزينه هاي تحصيل در فرانسه   و راه هاي مهاجرت به فرانسهو اخذ تابعيت فرانسه کارشناسان مسلط به امور بين الملل و وکلاي مجرب موسسه حقوقي  ملک پور همکار موسسه مشاوره اي ام آي اي اتريش در سراسر دنيا و يا شعبه مرکزي در وين اتريش آماده اطلاع رساني در خصوص راه هاي مهاجرت به فرانسه واخذ تابعيت فرانسه  به شما عزيزان از طريق تلفن و به صورت مشاوره رايگان مي باشد .


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها